Jedno pondělní dopoledne, zrovna ve chvíli, kdy jsem se zakousla do šťavnaté nektarinky, jsem se rozhodla, že konečně odletíme na dovolenou. Plánovali jsme jí už loni v létě a pak taky loni na Vánoce. A nějak to nevyšlo. Takže teď žádný plánování a letíme hned ve středu…A ono to taky nevyšlo. Až tu další středu 🙂

 Nechci vám tu povídat o tom, jak jsme vybírali hotel v Egyptě za last minute cenu. Zkoumání fotografií, nekonečné čtení recenzí na tripadvisoru, tamhle jsou delfínci a tamhle taky, a tamhle je super jídlo… Pěkná fuška. Takže jsme si nakonec hodili desetikorunou. Vážně. Letěli jsme do Marsa Alam v Egyptě, především kvůli šnorchlování. A taky počasí, all inclusive, ceně… 😀

Každopádně mám pár zážitků, o které se s vámi chci podělit a doufám, že vás třeba trochu přenesou na dovolenou :))

Ty bójky tam nejsou pro srandu králíkům rybičkám

Neplavejte za bójky. A rozhodně tam neplavejte, když je žlutá vlajka, je osm ráno a na pláži a v moři kromě vás nikdo není.

 Kousek od našeho hotelu byla zátoka, která je pověstná tím, že tam najdete plavat velké želvy a taky mořské krávy. Nejčastěji je tam potkáte prý ráno, takže jsem D. nekompromisně vzbudila, už v sedm jsme byli na snídani a potom jsme se vydali po pláži k zátoce. Asi po hodině šnorchlování, když už jsme to chtěli vzdát, D. napadlo, že ještě doplaveme k bójce a pak už půjdeme z vody. A u bójky jsme jí konečně našli. Želvu velkou skoro 2m, obklopenou barevnýma rybičkama, jak si lebedí na dně a okusuje z korálů. Vyfotili jsme se s ní zleva i zprava a nakonec se rozhodli, že ještě zkusíme šnorchlovat kousek za bójku, jestli nepotkáme další. A opravdu jsme jednu menší našli, zase ji pozorovali a fotili.

Když jsem vynořila hlavu, zjistila jsem, že od bójky nejsme jen kousek, že moře rozhodně není klidné a břeh je pěkně daleko. Snažila jsem se uplavat pár temp dopředu, ale přišlo mi, že jsem se ani nehla z místa. Začala jsem panikařit, podívala se pod vodu a neviděla jsem nic. Jen tmu. Co nejrychleji jsem se snažila plavat ke břehu, ale přislo mi to hrozně beznadějné. Docházely mi síly, pálila mě ramena a už jsem se viděla někde v hlubinách. David se mi snažil pomoct a občas mě popotáhl dopředu (moje jediné chvilky naděje). Polykala jsem slanou vodu, chtělo se mi brečet (pořád jsem si opakovala, že nesmím, protože mi dojde síla ještě rychleji). V jednu chvíli jsem se zastavila a chtěla jsem začít mávat rukama, ať mě z tý vody někdo vytáhne. Jenže nikdo nikde nebyl.

Plavala jsem dál a když jsem konečně stoupla nohou na pevninu, byla jsem úplně, úplně vyčerpaná. A šťastná.

Do moře už jsem ten den nevzlezla. A ty další dny hooodně opatrně.

Jé, podívej, žralok!

Nečtěte si články o tom, jaké (po)tvory můžete potkat v moři a rozhodně si nečtěte o tom, kteří z nich jsou jedovatí a co všechno vám mohou způsobit. Taky se nebavte se sousedy o tom, že viděli žraloka a pak si nehledejte na internetu články o tom, jak na pobřeží Egypta ukousl žralok nohu nebo ruku šnorchlistovi. Opakovaně. Nedělejte to, protože se pak budete bát jít do moře. A to je škoda. Ten podmořský svět je krásný, barevný. Jenom na nic nešahejte a nešlapejte.

Milujeme běh

Ja vím, vypadá to úžasně. Východ slunce, moře a otisky vašich bosých nohou v písku, které postupně smývá moře.

Realita:

Je vám vedro, nemůžete dejchat, propadáte se do písku a každej krok je těžší a těžší. Máte žízeň a nemůžete se napít. Vyběhnou na vás tři psi (krvelačný bestie) a vy víte, že jim rozhodně neutečete. Uběhnete 3 km a máte pocit, že za sebou máte aspoň deset.

No ale to srdíčko v písku s nápisem RUN je prostě krásný, takže odpuštěno <3

I rybičky mají své potřeby

Normálně se ta rybička přímo přede mnou vykakala. No fakt. A byla docela velká. Takže i to její káko bylo docela velký. A v moři je hodně rybiček. A pak jsem si vzpomněla, jak jsem se včera pořádně nalokala tý mořský vody. Eww. Ale stejně je to zážitek! 😀

Aqua Aerobika!

Co rozhodně nesmíte zmeškat je vodní aerobik. Dáte si fakt pořádně do těla a na konci si úplně super zatancujete na neinfantilní písničku. A kdyby vás náhodou napadlo, že na žádnej Aqua Aerobika nepůjdete, tak půjdete. Leda, že byste se schovali na pláži. Ale bacha, tam ty animátoři číhaj taky.

Jo a ještě budete účinkovat na večerní show s ohnivým mužem a mužem, co chodí po střepech, hřebíkách a dalších ostrejch věcech.

Jdem hrát kuličky!

Tak dobře, byl to Petang. Ale myslim, že styl naší hry vážně připomínal spíš kuličky. Alespoň do tý doby, než se k nám přidal chlápek z Francie. Docela to válel, tak jsme ho uznale pochválili a on nám řekl, že byl druhý nejlepší na šampionátu ve Francii.

A my jsme ho porazili. Takže jsem vlastně nejlepší ve Francii. Yes!

Velbloud Oskar

Oskar byl super. Za deset dolarů nás povozil asi 20 minut. Původně nás chtěl vozit za 25 euro hodinu, ale ukecali jsme ho. Byl desně milej a fotil si s náma selfíčka. Jeho pán na něj vrčel, když chtěl aby si lehnul. Tak jsme okoukali a zbytek dovolený jsme na sebe s D. vrčeli když se nám něco nelíbilo. No a jinak je to na Oskarovi docela nepohodlný a trochu jsem se bála, že se obtisknu do toho písku, ale stejně byl super.

A běda ti, jestli nedojíš!

V rámci all inclusive jsme měli tři večeře a la carte, jednu z nich v italské restauraci, kde jsem si objednala jako jeden z chodů tomatovou polévku. Mám jí fakt hrozně ráda, ale tahle nebyla dobrá. Takže jsem jí nesnědla. A ten čísník se za to na mě díval hodně zle. A pak jsme čekali na hlavní chod děsně dlouho. M
yslim, že to bylo jako za trest jako za tu nedojedenou polívku. Tak příště vim, že když musíš tak musíš, i když nechceš.

Jó, mám tě vyfocenýho pod vodou!

Normálně mi to focení fakt docela jde. Ale pod vodou to asi nebude moje silná stránka. Takže i když jsem byla přesvědčená, že jsem tu spoušť stikla tak sedmkrát, evidentně jsem jí nestikla ani jednou.

Za to jsem jí asi tak 50x stiskla někdy mimo, takže mám super záběry svojí ruky ze vš
ech možnějch i nemožnejch úhlů.

A taky jsme:

– hráli po večerech město, jméno, zvíře, věc, sport a profese…

– vyhráli 2x! 10 miliónů ve hře Chcete být milionářem?

– vypili asi 10 litrů coca-coly a coca-coly light (já vim no…)

– viděli všechny možný rybičky, rejnoka, chobotnici, želvičky…

– ztratili kartičku od ručníku a pak ukradli ručník z výdejního místa (původní plán byl ukradnout ho někomu na pláži, ale nakonec se naskytla tahle příležitost! :D)

– chytli faraónovu pomstu (bez toho by to nebyl Egypt!)

– BYLI ŠŤASTNÍ a to bylo to nejlepší <3