360 km
12 běžců
36 hodin
hvězdné nebe nade mnou a mravní zákon ve mně 
(jakože to nevzdám)

EWA_Vltava-4416

Vltava Run je výzva. Běžíte od pramene Vltavy ze Šumavy až do Prahy. Ve dvanácti si postupně předáváte štafetový kolík ve třech kolech a celkem tak během dvou dnů naběháte něco kolem 30km. Běžíte ve dne i v noci. Moc nespíte. Pravděpodobně doběhnete úplně vyčerpaní a s bolestí v některých částech svého těla (nebo taky ve všech). Přesto budete mít pocit, že to byl jeden z vašich nejlepších životních zážitků.

Základem je vybrat si ten správný team. Já měla to obrovský štěstí běžet v Nike teamu v čele s naší NikeWoman Ewou Farnou. Trénovala poctivě (narozdíl ode mě) už tři měsíce s celou svojí kapelou a jejich výkony a nasazení byly úžasný. Team jsme doplnily ještě my 4 divoké Nike ženy – já, Věrka z Cosma, Lucka z Nike a NTC Master trenérka Radka.

_MG_0945

Závod je tedy rozdělený na 36 úseků (+-10km) s různou náročností. Startovali jsme v 5:30 ráno a mě můj první úsek čekal až jako 12. v pořádí někdy kolem 17h odpoledne. Postupně jak se blížil můj čas jsem začala být nervóznější a nervóznější, první auto krásně stahovalo svoje časy a na nás bylo to nepokazit.

FullSizeRender 39

Můj první úsek měl „jenom“ 8km a běžela jsem z Rožmberka do Rožmitálu. Takový hezký malebný městačka na jihu Čech..mezi kterejma je kopec jako kráva! 😀 Podle tabulky jsem měla mít 3km do prudšího kopce a pak postupné klesání a nevím, kdo to zakresloval, ale do kopce to bylo rovných 6km a málem jsem tam umřela. Když jsem doběhla na předávku chtělo se mi brečet. Čekalo mě totiž za pár hodin 14,5 km s ještě větším stoupáním. No tak se uklidníme Veroniko, nedělej hysterku.

FullSizeRender 47

Na hotelu jsme si dopřáli véču od Fitness Menu a hodinku spánku a bylo na čase vyrazit na noční úseky. Pegasy jsem vyměnila za Lunarglidy, ve kterých jsem cítila stabilnější nohu a snažila jsem se potlačovat tu nervozitu.

Když jsem čekala na předávce na svůj úsek, chtělo se mi spát, byla mi zima, nohy mi těžkly a… začlo se mi chtít čůrat :))) Naštěstí hned vedle předávky jsem si všimla toitoi a když jsem si tak hezky čůrala…

„Verůůůů! Pojď, už je tadyyy!“

No tak já běžím, čelovku na hlavě, tričko zastrčím cestou, štafeta na ruce předaná a jdeme na to. Je tma jako v pytli a díky čelovce vidím asi tak na 2 metry před sebe. Za což jsem jedině ráda, protože mě čeká cca 5km do kopce, tak to člověk ani vidět nechce. Na 3. km kolem mě probíhá slečna a nadšeně na mě kříčí, že za 2km je klesání! No wow, tak to ještě dva kilometry do kopce! V duchu se modlim, ať je zbylých 10 z kopce dolů. Dál už nevím, trochu z kopce, trochu po rovince, trochu do kopce. Trvalo mi to sto let, poslední dva kilometry jsem měla už strašný křeče do lýtek. ALE nakonec jsem byla na předávce!

FullSizeRender 37

V autě jsem odpadla s vědomím, že to nejhorší mám za sebou a už mě čeká jen 4,5 km po rovice a to už je brkačka. A naštěstí byla! :))

Po celou dobu jsme měli zajištěné jídlo od Fitness Menu za což strašně moc děkuju, protože mi to umožnilo mít dostatek energie z kvalitních zdrojů a ještě jsme si všichni pochutnali! Absolutně nadšení jsme byli z fitness „bounty“ tyčinek, lívanců s tvarohem a lesním ovocem, kuřecího rissota nebo bramboráčků s krůtím masem. Všechno maso je upravované metodou sous vide, takže se úplně rozpadá a je šťavnaté. navíc si je teď možné objednat jídla přesně i jen takhle na pár dní, protože je nově spuštěný eshop.

IMG_3452

IMG_3406 2

Co se dá těžko popisovat jsou zážitky s partou se kterou jsme tam byli. Jenom vám řeknu, že to bylo prostě boží. Nejenom ta spousta srandy, zážitků, ale i maximální podpora, pochopení. A sranda, bylo hodně srandy! 🙂

EWA_Vltava-4444

Děkuju Ewo, Lucko, Radko, Věrko, Lukáši, Tomáši, Vojto, Pavle, Eliško, Martine, Adame, Ondro, Majdo, byli jste skvělí! <3

Honzo (janpelikan.cz) a Lukáši, vám ještě speciální dík za úžasný fotky!

EWA_Vltava-4054

PS: Skončili jsme na 285. místě, ale ty medaile jsme vám přivezli!

IMG_3472