Dnes na stáncích vyšel nový Cosmopolitan a najdete v něm třeba také článek o jízdě na kole a spinningu. A protože při jízdě na kole zatěžujete předešvím dolní polovinu těla, připravili jsme pro vás společně s Cosmopolitanem venkovní trénink zaměřený na horní polovinu těla. Stačí během jízdy zastavit někde u lavičky a můžete se do něj pustit. Stejně tak když půjdete třeba běhat.

1

Pánské kliky s rukama na lavičce

Pánský klik s rukama na lavičce (nebo stepperu/bedně) je o něco lehčí variantou klasického pánského kliku a o malinko těžší než dámský klik s koleny na podložce. Tělo mějte zpěvněné, hlava je v prodloužení páteře, nohy jsou u sebe a na špičkách, ruce o malinko širší než ramena a dlaně směřují rovně. Při kliku si hlídejte, aby se vám nepropadla záda a hlava zůstala v prodloužení páteře.

Mountain Climbers s rukama na lavičce

Kardio cvik zaměřený na střed těla, jinak také horolezec. Výchozí pozice je stejná jako u předchozího cviku, tělo držíme zpevněné, hlava je v prodloužení páteře a střídaně přitahujeme kolena k hrudníku. Snažíme se o svižné tempo.

2

Tricepsové kliky o lavičku

Triceps máme my ženy často ochablý a při mávání nám tam pak tak nehezky vlaje kůže. Takže jestli nechcete do konce života mávat jako britská královna (nic proti jejímu mávání :)) zařaďte tenhle cvik! Nejčastější chybou u tohoto cviku je podsouvání pánve dopředu. Hlídejte si proto, aby záda i pánev byly po celou dobu provádění cviku kolmo k lavičce. Pocitovně se snažte při pohybu dolů tlačit zadek pod lavičku a zároveň si pohlídejte abyste se u cviku nepřekláněly. Čím jsou nohy dále od lavičky, tím je cvik náročnější.

3

Výdrž v planku s nohama na lavičce

Náročnější varianta klasického vzporu, která více zatíží ruce ale i střed těla. Tělo držte zpevněné, hlavu v prodloužení páteře, ruce na šířku ramen a nohy u sebe. Vydržte minimálně 30 vteřin.

4

V-ups na břicho

Cviky na břišní svaly, který připomíná rozevírající se nůžky. Lehčí varianta je s mírně pokrčenými koleny, které ale necháváme po celou dobu provádění cviku ve stejné poloze. Ve stejnou chvíli jdou nahoru a k sobě nohy i trup a zase se zpět rozevírají. Dejte pozor ať se cvik nezmění v natahování a krčení nohou.

5

Trénink si projeďte alespoň ve třech kolech a uvidíte, že tentokrát po jízdě na kole ucítíte nejen nohy, ale i ruce a bříško! :))