Že jednou budu nutně potřebovat Aimg_0975pple watch, jsem tak nějak tušila už když vyšla jejich první verze. Ale tenkrát jsem si pořídila náramek Polar Loop 2 (měřil kroky, kalorie, ukazoval čas, aktivitu, spánek.. a s pásem bylo během tréninku možné měřit i tep) a víc než rok jsem si s ním vystačila. Když se ale prezentovali Apple Watch series 2, věděla jsem, že už dlouho neodolám. A samozřejmě mě nadchla spolupráce s Nike. Během toho, co hodinky představovali mi přislo asi 10 zpráv od kamarádek a klientek, že ty hodinky jsou jako dělané pro mě. Já vím, já vím, já vím! A tak se ocitly na mém wishlistu.

Mám tedy Apple Watch Rose Gold Series 2, 38mm.

Dostala jsem je od D. ♡ k narozeninám a k Vánocům a částečně od taťky a babičky k narozeninám, protože co si budeme povídat, přestože jsem je kupovala v USA, kde vyšly levněji, částka to nijak malá není. Ale čím déle je mám, tím víc jsem přesvědčená o tom, že to opravdu stojí za to. Ostatně tenhle dojem mám ze všech Apple produktů. Hodinky mám už skoro dva měsíce, tak jsem se rozhodla vám vypsat funkce, které nejčastěji využívám a tak trošku je zrecenzovat.

Activityimg_1399

To jsou takový ty krásný barevný kolečka, který vám říkají jak moc jste přes den aktivní, kolik hodin stojíte, jak moc cvičíte… Začnu od konce.

Modré kolečko vám ukazuje, kolik hodin ze dne jste stáli. A cíl splníte, pokud jste na nohou min. 12 hodin. Což je trošku závádějící, protože stačí, že stojíte 1 minuty z hodiny a splněno. Respektive bych ocenila, kdybych viděla ještě i kolik hodin jsem byla opravdu reálně na nohou. Ale to je spíš kvůli tomu, že pracuji jako osobní trenér a moc toho nenasedím, Pokud má někdo sedavé zaměstnání, je dobré, že mu hodinky co hodinu připomenou, že by se měl aspoň na chvilku postavit, projít se nebo protáhnout.

Zelené kolečko jsou minuty cvičení. Kolečko je super, jen pro mě nemá motivující funkci, protože je automaticky nastavené na 30 minu cvičení denně a nedá se změnit, takže já ho stihnu během dne obkroužit třeba i 4x.

Červené a pro mě nejzajímavější kolečko, které vám měří aktivní kalorie – to znamená ty, které spálíte nad rámec bazálního metabolismu, ať už pri cvičení, nebo při dobíhání tramvaje, procházce, nakupování. Cíl si navíc můžete personalizovat a tady skvěle funguje ta motivační funkce. Červené kolečko vám také ukazuje celkové kalorie spálené během den.

Ale moje vůbec nejoblíbenější věc jsou odznáčky, které sbíráte. Když začínáte, vidíte pouze šedé obrysy a postupně jak plníte cíle a cvičení se vám hezky vybarvují a otáčejí a tak. Nejlepší! 😀

Workout

Kdykoliv jdete cvičit zapínáte si „workout“ a vybíráte si jednu z možností. Hodinky vám pak po celou dobu cvičení měří tep, počítají kalorie, ušlé kilometry, uplavené bazény apod. podle aktvity, kterou si zvolíte. Všechny workouty se vám pak zaznamenávají v aplikaci do kalendáře, takže máte přehled, jak jste cvičili. Před cvičením si taky můžete nastavit konkrétní cíl – kolik minut chcete cvičit, kolik chcete spálit kalorií, kolik chcete uběhnout nebo uplavat.

img_1288

Nike + Run Club

Můžete vyběhnout a nemusíte u sebe mít mobilní telefon a přesto budete mít veškeré údaje o vašem běhu, včetně zakreslené mapičky. Opět se vám po celou dobu snímá tep. Navíc vás hodinky neustále nutí běhat, když vám jako upozornění naskočí, kolik lidí už dneska běhalo nebo hláška, že samy se ty kilometry nenaběhaj! :)))

img_9874-2

Hudba

Další věc, kvůli které jsem Apple watch musela mít je hudba. Můžete totiž běhat nebo trénovat aniž byste u sebe museli mít telefon, protože hudbu můžete bezdrátově poslouchat přes Apple Watch. Nahradí vám tak třeba iPod. Za mě rozhodně jedna z nejlepších věcí. Jednoduše si vytvoříte playlist v mobilu a synchronizujete ho s hodinkami.

img_0326

Instagram, Messenger, Messages, Whatsapp a volání

Apple watch umí zobrazit Instagram, facebookové zprávy, běžné zpávy a můžete s nimi i volat. Na zprávy se dá odpovídat rychlými volbami, smajlíky a nebo diktováním, které je víc než spolehlivé. Díky tomu nemusím telefon lovit v tašce, nebo ho prostě nechám ležet a pokoji a v kuchyni i tak můžu odpovídat na zprávy nebo přijímat hovory.

Kalendář, Připomínky, Poznámky

Všechno jde pouze zobrazit, nejde upravovat. Jen u připomínek si můžete odškrtávat splněné úkoly, případně v kalendáři mazat události.

Obrázky a Fotoaparát

Můžete si nastavit, kolik posledních obrázků se vám bude zobrazovat a Apple watch použít jako dálkovou spoušť fotoaparátu.

Budík, stopky, počasí, srdeční tep, světový čas

Věci které tak nějak u chytrých hodinek očekáváte a Apple watch je samozřejmě umí.

Co mě baví:

  • když hledám telefon, můžu ho pomocí hodinek jednoduše „prozvonit“
  • když cvičím, tak panáček na obrazovce běhá
  • možnost personalizace displeje – mnohem víc, než bych čekala
  • na obrazovce se mi můžou ukazovat třeba i fáze měsíce
  • jak hodinky reagují spolehlivě na dotek a pohyb
  • můžu s nima plavat nemusím počítat 150 bazénů, když má bazén jen 7m 😀
  • když mám vybitý telefon, stačí známá wifi síť a chodí mi zprávy

Co bych ještě vylepšila:

  • přidala bych jim fotoaparát (například kvůli hovorům FaceTime)
  • možnost s hodinkami spát a s tím související výdrž baterky (protože za 1. Apple Watch každý večer nabíjím, i když baterka je na cca 40% a protože za 2. jsem s nimi jednou usnula a omylem ve spánku zapla cvičení, takže jsem „cvičila“ asi 6 hodin v kuse :D)

Je tak nějak těžké napsat nebo odpovídat na to, co Apple Watch umí, protože mám vždycky chuť říct, že všechno. A vážně nějak nevím o funkci, kterou bych od chytrých hodinek očekávala a Apple Watch by jí neměly. Oproti předchozí verzi jsou navíc vodotěsné (odzkoušeno 🙂 a mají zabudovanou GPS, takže už vážně nevím :))