Protože se mi v poslední době nastřádaly dotazy na to, kde si dělám nehty, kam chodím ke kadeřníkovi apod. Rozhodla jsem se, že napíšu článek o mých oblíbených místech, kde se nechám zkrášlovat a také produkty, které používám nejraději. A vezmeme to pěkně od hlavy až k patě :))

Vlasy

Vlasy už víc než tři roky nosím krátké a hodně světlé. Takže přestože moje vlastní barva je také blond, udržet ji v požadovaném odstínu je náročné. Dva roky jsem chodila od kadeřníka ke kadeřníkovi a nemohla najít to pravé, tak abych odcházela od kadeřníka a neměla potřebu si okamžitě mýt vlasy, abych smyla nesprávný odstít (většinou moc fialový) nebo abych se neuklidňovala se slovy „to doroste“.

Jednou jsem dokonce šla ke dvou kadeřníkům za sebou, protože jedno bylo málo, druhé moc a o týden později mě na jedné akci stříhali znova, protože „to bylo křivě“. Nejlépe to shrnul můj táta se slovy „Verunko, takhle přece nechceš vypadat, jako kluk!“ Díky tati, to doroste…už aby to bylo 😀

Letos v květnu jsem se poprvé vydala do kadeřnictví Franck Provost ve Slovanském domě. Plná obav jak to zase dopadne a vybavená fotografiemi „takhle jo, takhle ne“ jsem se posadila do křesla. Spadlo to ze mě ve chvíli, kdy jsem vše probrala s Michalem (barva) a Nikol (střih). Cítila jsem, že přesně pochopili, o co mi jde a že je práce baví a naplňuje.

U Michala a Nikol jsem od té doby byla už 3x a vždy odcházím maximálně spokojená. Barvičku ladíme lehce do růžova, pokaždé trochu jinou technikou. Vlasy mi neodbarvují a přesto je mám nádherně světlé bez žlutého nádechu. A snad se mi i díky nim konečně podaří nechat si je dorůst do delšího mikáda. No i když…nic neslibuju.

O vlasy samozřejmě pečuji i mimo salon, i když musím říct, že jsem na to trochu lempl. Musím si je mýt každý druhý den, protože se denně zpotím ve fitku. Občas si je ještě druhý den po mytí musím spláchnout alespoň vodou. Culík bohužel zatím neudělám.

Na vlasy nepoužívám nic speciálního kromě doporučeného šamponu a masky na vlasy, kterou používám po každém mytí na konečně. Jednou začas ještě zařadím speciální péči.

Obličej

S pravdou ven… pořídila jsem si svůj první krém proti vráskám. A byla to hloupost 😀 Mám suchou pleť, takže potřebuji výživný krém, který teď budu usilovně hledat. Nicméně mám pár oblíbených produktů, kterou jsou součástí mojí výbavy už nějaký ten rok.

Prvním z nich je antikoncepce (Jeannine) – ano vím, že to téma je sporné, takže tím nechci říct, že ji někomu doporučuji nebo něco podobného. Já jen vím, že já mám díky ní pleť (většinou) čistou bez pupínků a vyhovuje mi i po všech ostatních stránkách, takže tím mi odpadají různé přípravky na akné apod. A když se mi občas nějaký pupínek objeví, perfektně mi funguje čistící kartáč od Garnier. Odličuji se micerální vodou také od Garnieru a… to je vlastně všechno.

Z make-up věcí nedám dopustit na podkladovou bázi od Dermacolu a stejně tak na jejich transparentní pudr. Řasenku sesm také dlouho měla od Dermacolu Magnum – ale před rokem jsem ji vyměnila za voděodolnou Volume Million Lashesh od L’orealu, abych po každém cvičení neměla rozmazené oči.

Na kosmetice jsem byla pouze jednou v životě, občas si nechám trochu upravit to svoje obočí-neobočí, jinak nic.

Tělo

Na tělo používám nejraději produkty od Rituals – sprchové gely, sprchové oleje, lehké vůně, scruby, krémy, opalovací krémy. Rituals mě jako tělová kosmetika dostal se vším všudy a nenajdete u mě asi nic jiného. Kdo někdy vyzkoušel, určitě chápe.

Stejně jako pleť mám i suchou kůži a protože nejsem zrovna milovníkem krémování, úplně nejradši mám právě sprchové oleje.

Nedám dopustit na opalovací krém, protože jsem nerada syreček a do solária nechci chodit moc často (dostanu se tam tak jednou za měsíc – nejraději mám Sun Angel na I.P.Pavlova).

Vůně jsou hodně individuální záležitost – já mám nejraději jemné, trochu nasládlé vůně (co mají většinou růžový flakonek…:)) Aktuálně těď používám Lacoste Pour Elle Sparkling a další mojí oblíbenou je Prada Candy.

A nejlepší péče o tělo? Nejlepší věc na celulitidu? Cvičte! :))

Moc ráda také chodím relaxovat do sauny a sprchuji se vždy nejdřívě teplou vodou a potom úplně studenou. Pokožka se díky tomu pořádně prokrví.

A já se proberu. 😀

Nehty

Nehty jsou věc, na které si dávám velmi záležet. Denně pracuji s lidmi, narovnávám je u cvičení a nedovedu si představit, že bych neměla čisté a upravené ruce. I z toho důvodu jsem zvolila gelové nehty a už více než půl roku chodím do Luxury Salonu v Perlové ulici, kde si nechávám dělat nejen manikůru, ale i pedikůru. Salon vlastní a pracují v něm Asiatky, ale je krásný a holky jsou moc šikovné. Například mi nikdy nezbrousí gel úplně, takže se nedostanou na nehet. Gel je tenoučký, takže si všichni myslí, že mám své nebo že jde pouze o gel lak. Ale i přesto drží krásně a nelámou se. Na gelové nehty chodím každé tři týdny (spíš ale kvůli tomu, abych změnila barvu, než že by nehty nevydržely), na pedikůru jednou za 6 týdnů a na nehty si nechávám dělat gel lak.

Hrozně ráda si vybírám barevné kombinace a že jich mám na výběr 🙂 Takže si klidně donesu tričko a řeknu, že chci stejné barvy jako má triko.

Nejsem člověk, který by se nějak výrazně výžíval v péči o sebe – proto také nemám beauty blog :)) Ale jsem normální holka, co chce vypadat dobře a budu ráda, když třeba někomu poradím, kde najít dobrého kadeřníka nebo kam zajít na solárko.