Článků o tom, jak si vybrat spávnou podprsenku na běžné nošení je už víc než dost, ale stejně důležitý je i výběr sporotvní podprsenky. Možná ještě o kousek důležitější, protože umíte si představit, co se s vašimi prsy během běhání, skákání, dřepování apod. děje? Gravitace a setrvačnost jsou pěkné mršky.

nike-compare-sports-bras-womens-sports-bras

Správná podprsenka by měla omezit pohyb prsou, stejně tak i případnou bolest, dodat prsoum dostatečnou podporu, vzhled a pevnost a posílit nám tím sebevědomí. Neměla by nám způsobit odřeniny a otlačeniny, až už pod prsy, nebo na ramenou.

V podprsence bychom se měly cítit tak dobře, že ji nebudeme chtít sundat ani doma.

Velikost podprsenky

nike-pro-indySprotovní podprsenky bývají většinou označeny velikostmi S,M,L… nebo ekvivalenty 36,38.. Přestože jste přesvědčené, že svou velikost znáte, podprsenku si vždy vyzkoušejte. Měla by být dostatečně pevná, ale neměla by vám způsobovat otlaky. Po odbvodu pod prsy by měla být pevně přilnutá k tělu, protože právě tady vám poskytuje hlavní oporu, ta by neměl být celá na ramenou.

Velikost popdrsenky nemusí odpovídat velikosti vašeho oblečení. Já například nosím velikost topů a legín XS/S, ale velikost podrsenek mám M.

Věděli jste, že první sportovní podprsenka byla v 70. letech sešitá ze dvou suspenzorů?

Správná podpora

Správnou podpodu podrsenky byste měly vybírat jednak podle velikost prsou. Tady samozřejmě platí, že čím větši prsa, tím větši podpora a také podle aktivity, na kterou se chystáte.

Na jógu nebo třeba silový trénink bez výskoků vám bude stačit lehká podpora, na běh střední a na HIIT tréninku se asi neodbej
dete bez té nejvyšší podpory.

Na vzhledu záležíimg_7202

Možná si řeknete, že na to, abyste chodily ve fitku jen v podprsence se rozhodně necítíte. ALE podprsenka by měla vypadat dobře i pod tílkem, vždycky si ji tedy zkuste (stejně tak jako tu na běžné nošení) se sportovním topem.

Navíc dnes je sportovní podprsenka opravdu součástí outfitu – tílka a topy bývají vykrojené tak, aby podprsenku alespoň částečně ukázaly a já nevím, jak vám, ale mně to prostě musí ladit! 🙂

 

Na mně nejčastěji uvidíte Nike Indy Bra (lehká podpora), kterou jsem si oblíbila tak, že ji nosím i pod normální oblečení :)) a potom Nike Pro (Hyper) Classic (střední podpora).

Se správných výběrem podprsenky vám můžeme pomoci program (odkaz), ale vždy je nejlepší ji vyzkoušet, v obchodě by vám měla poradit proškolená obsluha.