Dali byste si se šesti? Já občas taky. A už dlouho jsem věděla, že jednou vymyslím verzi, kterou si budu moct dát, aniž bych skončila s vyvaleným břichem na gauči a pocitem, že se minimálně čtyři hodiny nepohnu.

A víte co? Jsem geniální. No fakt. Tuhle svíčkovou si totiž klidně můžete dát i v dietě.

Jakože vážně.


Ingredience

Na svíčkovou:

– 500g libové hovězí maso (svíčková, může být i roštěná, já použila plec)

– 1 větší cibule

– kořenovou zeleninu (TIP: jestli si chcete usšetřit spoustu práce, Dione má směs zeleniny „pod svíčkovou“ a je perfektní – koupíte třeba na Rohlíku nebo v supermarketech)

– olivový olej (používám ten ve spreji)

– 125 ml Alpro rýžové smetany (koupíte třeba na Rohlíku)

– 150 ml kokosového mléka Alpro

– koření – použila jsem „Divokou směs“ od Fitkoření

Na ovesno-bramborové knedlíky:

– 500g brambor

– 100g ovesných vloček namletým najemno

– 1 vejce

– sůl

Postup:

1. Nakrájíme cibulku na jemno a osmahneme na pánvi na trošce olivového oleje. Když je hotová, přidáme na pánev maso a ze všech stran necháme zatáhnout (20s z každé strany).

2. Do pekáče dáme kapku olivového oleje, přidáme osmahnutou cibulku, kořenovouu zeleninu a doprostřed uložíme maso, poyspeme kořením a dáme péct do trouby na 150 stupňů. Víte na jak dlouho? Na 2 a půl hodiny!! Maso průběžně podlíváme horkou vodou.

3. Oloupeme si brambory a uvaříme je do měkka. potom je rozšťoucháme vidličkou a přidáme namleté ovesné vločky, 1 vejce a sůl. Z těsta uplácáme knedlíky, které vložíme do vroucí vody a vaříme cca 10 minut. TIP: aby měly knedlíky krásný tvar, po uvaření je zabalíme do potravinářské folie nebo pečícího papíru a dáme do ledničky.

4. Když je maso dopečené, vyndáme jej z pekáče a zeleninu přendáme do misky, přidáme 125ml rýžové smetany a rozmixujeme. Podle hustoty omáčky přidáme kokosové mléko (cca 150 ml).

A můžeme podávat.

P.S.: Nesnězte to všechno! Z tohoto množství jsou cca 3-4 porce 🙂